Champions League - Quarter-Finals
August 12
Atalanta
Paris Saint-Germain
Netherlands - Eredivisie Comeback
August 12
Jong Ajax
Jong FC Utrecht
China - Super League: Group B
August 12
Shanghai SIPG FC
Wuhan Zall
Beijing Guoan
Hebei CFFC
Italy - Serie B: Promotion Play-Off
August 12
Pordenone Calcio
Frosinone
Scotland - Premiership
August 12
St. Mirren
Celtic
Aberdeen
Hamilton Academical
Motherwell
Livingston
Rangers
St. Johnstone
Ross County
Kilmarnock
Lithuania - A Lyga
August 12
Suduva
Zalgiris Vilnius
Sweden - Allsvenskan
August 12
Djurgaarden
Mjaellby
Malmoe FF
Oerebro
Sweden - Superettan
August 12
GAIS
Degerfors
IK Brage
Norrby
Joenkoepings Soedra
Dalkurd FF
Ljungskile
AFC Eskilstuna
Trelleborgs FF
Vaesteraas SK
International - Club Friendlies
August 12
FC Slovan Liberec B
FK Varnsdorf
SV Horn
Sparta Prague
Sturm Graz
NK Bravo
Zizkov
Vysocina Jihlava
SK Slavia Praha B
FC Nuremberg II
Union Berlin
Wuerzburger Kickers
Unterhaching
Augsburg
Borussia Moenchengladbach
SC Verl
FK Mlada Boleslav
MFK Chrudim
Admira Moedling
Banik Ostrava
Altach
Borussia Dortmund
Guingamp
Brest
LKS Lodz
KKS 1925 Kalisz
Rapid Wien
Opava
SK Dynamo Ceske Budejovice
SKN St. Poelten
FC Zbrojovka Brno
SK Lisen
Avranches
Le Havre
B93 Copenhagen
AB Gladsaxe
Rennes
Saint-Etienne
Wolfsberger AC
Sparta Prague
Angers
Le Mans
FC Gutersloh 2000
SC Wiedenbrueck
SC Wiener Viktoria
FC Stadlau
Australia - Hyundai A-League
August 12
Perth Glory
Western United FC
Western Sydney Wanderers FC
Melbourne Victory
Newcastle Jets
Wellington Phoenix
Australia - Western
August 12
Sorrento
Balcatta
Bayswater City
ECU Joondalup
Cockburn City
Gwelup Croatia
Floreat Athena
Perth Glory Youth
Inglewood United
Rockingham City FC
Perth
Armadale
Australia - Capital
August 12
Gungahlin United
Tigers FC
Canberra FC
Canberra Olympic
Australia - Queensland Premier League
August 12
Western Pride
Souths United
Ipswich Knights
Southside Eagles
Austria - Regionalliga West: Vorarlberg
August 12
Dornbirner SV
Hohenems
Rankweil
Rotenberg
SW Bregenz
Austria Lustenau (A)
Belarus - Premier League
August 12
FC Minsk
Slavia Mozyr
Dinamo Brest
FK Slutsk
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
August 12
FK Sarajevo
FK Tuzla City
FK Krupa
Olimpik Sarajevo
Sloboda Tuzla
FK Mladost Doboj Kakanj
Zrinjski Mostar
Radnik Bijeljina
Brazil - Serie A
August 12
Athletico Paranaense
Goias
Atletico MG
Corinthians
Bragantino
Botafogo RJ
Atletico GO
Flamengo
Bahia
Coritiba
Ceara
Gremio
Fluminense
Palmeiras
Brazil - Serie B
August 12
Chapecoense AF
CS Alagoano
CRB
Oeste FC
Brazil - Paraibano: Play-off
August 12
Campinense
Treze
Estonia - Cup
August 12
Jogeva SK Noorus 96
FC Hell Hunt
Parnu JK Poseidon N.
FC Kose
Parnu JK Vaprus
Flora Tallinn U21
Raplamaa JK
JK Jalgpallihaigla
Vaendra JK Vaprus
Flora Tallinn U21
Vastseliina FC Tannem
Narva Trans
Tartu JK Welco
Tallinna FC Flora
Rumori Calcio
JK Parnu Sadam
FC Kohvile
JK Piraaja Tallinn
Faroe Islands - Premier League
August 12
HB Torshavn
AB Argir
NSI Runavik
Vikingur
Skala
B36 Torshavn
Finland - Kakkonen: group C
August 12
JBK
GBK
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga
August 12
FC Telavi
Dinamo Tbilisi
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga 2
August 12
Aragvi Dusheti
FC Gagra
FC Rustavi
Sioni Bolnisi
FC Samgurali Tskhaltubo
FC Shukura Kobuleti
FC Shevardeni 1906
WIT Georgia Tbilisi
FC Zugdidi
Merani Martvili
FC Gagra
FC Samgurali Tskhaltubo
Merani Martvili
WIT Georgia Tbilisi
Guatemala - Liga Nacional: apertura
August 12
Antigua Guatemala
Sanarate
CSD Municipal
Santa Lucia Cotzumalguapa
Club Xelaju
Coban Imperial
Guastatoya
Iztapa
Iceland - Urvalsdeild Women
August 12
FH Hafnarfjordur
Breidablik
KR Reykjavik
Valur Reykjavik
Stjarnan
Thor Ka Akureyri
Throttur Reykjavik
IBV Vestmannaeyjar
UMF Selfoss
Fylkir Reykjavik
Iceland - 1. Deild Women
August 12
Fjolnir Reykjavik
Vikingur Reykjavik
Keflavik
Haukar
Volsungur
Tindastoll
Iceland - Cup Women
August 12
FH Hafnarfjordur
KR Reykjavik
Thor Ka Akureyri
Haukar
UMF Selfoss
Valur Reykjavik
Israel - Toto Cup Al: group A
August 12
Hapoel Haifa
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Bnei Sakhnin
Maccabi Haifa
Japan - J. League 2
August 12
Albirex Niigata
Renofa Yamaguchi
Avispa Fukuoka
Tokyo Verdy
Ehime FC
Montedio Yamagata
FC Ryukyu
Ventforet Kofu
Giravanz Kitakyushu
Zweigen Kanazawa
JEF United Chiba
Matsumoto Yamaga
Kyoto Sanga FC
Mito Hollyhock
Machida Zelvia
Tokushima Vortis
Omiya Ardija
Jubilo Iwata
V-Varen Nagasaki
Thespakusatsu Gunma
Tochigi SC
Fagiano Okayama FC
Japan - League Cup: group A
August 12
Nagoya Grampus Eight
Kawasaki Frontale
Shimizu S-Pulse
Kashima Antlers
Japan - League Cup: group B
August 12
Vegalta Sendai
Cerezo Osaka
Japan - League Cup: group C
August 12
Consadole Sapporo
Yokohama FC
Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu
Japan - League Cup: group D
August 12
Kashiwa Reysol
Oita Trinita
Shonan Bellmare
Gamba Osaka
Latvia - Virsliga
August 12
FK Jelgava
RFS
FK Spartaks
Valmieras FK
FK Liepaja
Ventspils
Mexico - Liga MX Guard1anes
August 12
Queretaro FC
Cruz Azul
FC Juarez
CD Guadalajara
Pumas
Monterrey
Tijuana
Atletico de San Luis
Nicaragua - Primera Division: apertura
August 12
Diriangen FC
Juventus FC
CD Walter Ferretti
Art Municipal Jalapa
Real Esteli FC
Real Madriz
Managua FC
Chinandega FC
Norway - Toppserien Women
August 12
Roea
Vaalerenga
Paraguay - Division Profesional: Apertura
August 12
Club River Plate
Guairena
12 de Octubre
Sportivo San Lorenzo
Romania - Liga 1: Qualification
August 12
CS Mioveni
Chindia Targoviste
Russia - 1st Division
August 12
Tom Tomsk
Spartak Moscow II
Irtysh
Chertanovo Moscow
FC Orenburg
FC Alania Vladikavkaz
Dinamo Briansk
Nizhny Novgorod
FC Volgar
Veles Moscow
Krylya Sovetov Samara
SKA-Khabarovsk
Neftekhimik
FC Yenisey Krasnoyarsk
Tekstilshchik
Chayka
Shinnik Yaroslavl
FC Krasnodar II
Fakel
Baltika
Torpedo Moscow
Akron Tolyatti
Russia - PFL: Group 2
August 12
FC Dolgoprudny
Zenit Irkutsk
Tver FC
FC Chita
Russia - PFL: Group 4
August 12
FC Orenburg II
Dinamo Barnaul
Zenit Izhevsk
KamAZ
NoSta
Novosibirsk FK
Saudi Arabia - Division 1
August 12
AL Thoqbah Club
Al Qadasiya
Al Jeel
Ohud Medina
Al Khaleej
Al Ansar
Al Shoalah
Hetten FC
Al-Taqadom
Al Najoom
Slovakia - Fortuna Liga
August 12
FK Pohronie
DAC 1904 Dunajska Streda
SKF Sered
FK Senica
Trencin
Zlate Moravce
Slovenia - 2nd SNL
August 12
Fuzinar
Brda
ND Beltinci
ND Triglav
ND Bilje
Radomlje
Nafta
NK Krsko
Primorje
Drava Ptuj
Smartno 1928
Jadran
Brezice
NK Dob
South Africa - Premier League
August 12
Kaizer Chiefs
Bidvest Wits
South Africa - 1st Division
August 12
Ajax Cape Town
Richards Bay
Mbombela United
Cape Umoya United
TS Galaxy
Steenberg United
TS Sporting
Moroka Swallows
University of Pretoria
Real Kings FC
Sweden - 1st Division: north
August 12
Sandvikens IF
Team TG FF
IFK Berga
Sollentuna FF
Nykoepings BIS
IFK Luleaa
Brommapojkarna
Karlstad BK
Gefle
Taeby FK
Oerebro Syrianska IF
IF Sylvia
Karlslunds IF HFK
Vasalunds IF
IFK Haninge BRB
IK Frej Taeby
Sweden - 1st Division: south
August 12
Oskarshamns AIK
Motala AIF FK
Assyriska IK
Utsiktens BK
FK Karlskrona
Lunds BK
Landskrona BoIS
Tvaaaakers IF
Lindome GIF
FC Linkoeping City
Skoevde AIK
IFK Vaernamo
Torns IF
Eskilsminne IF
Qviding FIF
FC Trollhaettan
Sweden - Damallsvenskan Women
August 12
FC Rosengaard
Linkoepings FC
KIF Oerebro
IK Uppsala Fotboll
Kristianstads DFF
Vaexjoe
Piteaa IF
Djurgaarden
Umeaa IK
Eskilstuna United DFF
Vittsjoe GIK
Kopparbergs/Goeteborg
Tajikistan - Vysshaya Liga
August 12
FK Khujand
Lokomotiv Pamir
Regar-TadAZ
CSKA Pamir
FC Istiklol
Faizkand
Tunisia - Ligue I
August 12
CA Bizertin
Etoile du Sahel
Etoile Metlaoui
Sportif de Chebba
JS Kairouanaise
Club Africain
US Tataouine
Stade Tunisien
Esperance
CS Sfaxien
Uruguay - Segunda División
August 12
Villa Espanola
Albion
Sud America
Rocha FC
Rampla Juniors
Racing
USA - USL Championship
August 12
LA Galaxy II
Phoenix Rising FC
LA Galaxy II
FC Tulsa
Charlotte Independence
Birmingham Legion
New York Red Bulls II
Loudoun United
Atlanta United II
Tampa Bay Rowdies
FC Tulsa
San Antonio FC
Orange County SC
San Antonio FC
San Diego Loyal
El Paso Locomotive
San Diego Loyal
Orange County SC
Reno 1868 FC
Sacramento Republic FC
USA - USL: League One
August 12
Chattanooga Red Wolves SC
Union Omaha
Uzbekistan - Superliga
August 12
Mashal Muborak
Buxoro
Zambia - Super League
August 12
Green Eagles
Zesco United
Kabwe Warriors
Green Buffaloes
Kysa
Lusaka Dynamos
Nakambala Leopards
Power Dynamos
Nkana FC
Lumwana Radiants
Nkwazi
Red Arrows
International - Friendlies: women
August 12
Estonia
Latvia
Brazil - Paraense: Championship Play-off
August 12
Paragominas FC
Paysandu

Livescore